Dzięki nowym technologiom (które stosujemy) wyroby z naturalnego drewna sosnowego i mahonoiwego uzyskały niemożliwe wcześniej do osiągnięcia parametry techniczne: stały się wyjątkowo trwałe, odporne na wypaczanie, bezpieczne, estetyczne i piękne.

Wykonujemy okna w systemie Euro - 68, o miękkim zaokrągleniu krawędzi (SOFT LINE).
Drewno sosnowe i mahoniowe klejone trójwarstwowo, którego dostawcami są firmy posiadające certyfikaty i aprobaty techniczne.

okno1.gif

okno1.jpegokno2.jpeg

okno3.jpegSosna malowana trzykrotnie, mahoń (meranti) malowany w systemie czterokrotnego nanoszenia powłoki. Stosujemy farby SIKKENS, SIGMA, REMMERS. Impregnacja odbywa się sprawdzona metodą zanurzeniową, natomiast samo lakierowanie metodą natryskową pod ciśnieniem 120 atm. . Krystalicznie przejrzyste lazury podkreślają naturalne piękno drewna w stystemie 4-krotnego malowania, dają niepowtarzalny efekt.

Stosujemy okucia firmy ROTO NT (wydłużają trwałość okna tzn. nie osłabiają konstrukcji w miejscach połączeń czopowych, nie następuje wypaczanie ram. Za niewielką opłatą stosujemy okucia i szyby antywłamaniowe. Mikrowentylacja czyli rozszczelnienie okna do 5 mm. pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą.

Termookapnik aluminiowy firmy Bug i Effector ze sprężystą płetwą eliminuje przymarzanie skrzydła do ram.

Szczeliwo przyszybowe - silikon firmy Wacker, Den Brawen, Lakma to najnowocześniejsze silikony neutralne, nie octanowe na bazie alkoholu, posiadają środek grzybobójczy dzięki czemu okres starzenia został znacznie wydłużony.
Szyby niskoemisyjne w zestawach 4/16/4 o współczynniku przenikania ciepła U-1,0 W/m2K z ciepłą ramką, co niemal całkowicie wyeliminowało występującą w niektórych warunkach kondensację pary wodnej na obrzeżach szyby dzięki podniesionej i zrównoważonej temperaturze na wewnętrznej powierzchni szyby. Na życzenie klienta montujemy szyby bezpieczne klasy od P2 do P8 oraz witrażowe lub malowane na szkle (są dużo tańsze).